Útočník Barcelony a Polska Robert Lewandowski vybral hráče, o kterých si myslí, že jsou v současnosti nejlepší na světě.

Lewandowski se zamyšleným, ale sebevědomým tónem podělil o své hodnocení globálního fotbalového prostředí. „Podle mého názoru jsou teď dva nejlepší hráči Kylian Mbappé a Erling Haaland,“ prohlásil věcně.

Lewandowski se zamyšleným, ale sebevědomým

Polský střelec dále rozvedl, co tyto dvě mladé hvězdy odlišuje. „Mbappé má neuvěřitelnou rychlost a schopnost změnit hru v mžiku. A Haaland, no, jeho bilance vstřelených gólů mluví za vše – je to čistý, nelítostný zakončovatel.“

Lewandowského slova nesla pocit respektu a obdivu k jeho kolegům elitním útočníkům. Přestože byl Barcelončan v soumraku své vlastní slavné kariéry, rychle uznal rostoucí talenty, které zaujaly světovou pozornost.

„Oba jsou to neuvěřitelní hráči a je mi ctí sdílet s nimi hřiště,“ pokračoval Lewandowski. „Mbappé a Haaland jsou budoucností této hry a nepochybuji o tom, že budou i nadále posouvat hranice toho, co je možné.“

V době, kdy individuální ega mohou někdy zastínit sport, poskytuje Lewandowskiho odměřené hodnocení osvěžující perspektivu. Jeho ochota ustoupit a ocenit kvality svých vrstevníků vypovídá o míře pokory a sportovního ducha, která budí respekt.

Jak byste popsal pohled Lewandowského na současné špičkové hráče světa?
S úctou a uznáním Mbappého a Haalandových talentů
0%
Odmítavý nebo kritický vůči nové generaci hvězd
0%
Voted: 0