Robert Lewandowski má ve svých 33 letech dost zkušeností s hraním v evropských klubech. Jeho profesionální kariéra je omezena pouze na tři města: Poznaň v Polsku, kde začal svou kariéru v klubu Lech, dále Dortmund, kde se prosadil jako špičkový hráč Borussie, a nakonec Mnichov, kde hraje za sedm let. velký Bayern Mnichov, kde se stal jedním z nejlepších fotbalistů světa.

I přes neustálé řeči o jeho možném přestupu do Realu se Lewandowskimu zatím s tímto klubem nepodařilo dohodnout. Aby si splnil svůj sen, dokonce změnil svého agenta, ale Pini Zahavi mu v této věci nedokázal pomoci. Možná si Robert uvědomil, že právě v Bayernu se může stát skutečnou legendou a zatím se mu to daří.

Žijící legenda německého fotbalu

V Bundeslize je jistě mnoho talentovaných fotbalistů, ale jen málo z nich se skutečně stane nezapomenutelným a stanou se žijícími legendami, o kterých se bude mluvit o desítky let později. Jedním z těchto hráčů je bezpochyby Robert Lewandowski.

Lewandowski pravidelně dosahuje skutečně pozoruhodných úspěchů a zapisuje své jméno do historie německého a evropského fotbalu. Je držitelem mnoha rekordů, včetně nejrychlejšího hattricku, pokeru a pentatriku v historii Bundesligy. Je neuvěřitelné, že Robert jednou vstřelil pět gólů za pouhých 9 minut a nastoupil jako náhradník! Navíc je nejlepším zahraničním střelcem v historii německé ligy.

Snad hlavním Lewandowského úspěchem je však 41 gólů, které v minulé sezóně vstřelil ve 38 zápasech. Nikdo před ním nedosáhl takového výsledku. Dosavadní rekord navíc patřil samotnému Gerdu Müllerovi, legendárnímu německému fotbalistovi, jehož jméno je navždy zapsáno v historii.

Robert Lewandowski v poslední době dával průměrně více než jeden gól na zápas.

Robert Lewandowski je skutečným fenoménem ve světě fotbalu. Jeho výkon v poslední době je prostě úžasný. V průměru dává více než jeden gól na zápas! To je neuvěřitelný ukazatel, který je těžké přeceňovat.

Samozřejmě se dá polemizovat o tom, kdo je nejlepší fotbalista na světě. Jedno je ale jisté – Lewandowski je nejlepším středním útočníkem moderního fotbalu. Jeho statistiky mluví za vše. Ve 240 oficiálních zápasech za Bayern vstřelil fantastických 222 gólů. To znamená, že v průměru trefí branku soupeře 0,92x za zápas. Jinými slovy, existuje 92% šance, že pokud Robert nastoupí na hřiště, bude určitě excelovat.

A to nejen v německém šampionátu. V aktuální Lize mistrů vstřelil v 6 zápasech skupinové fáze již 9 branek. Je děsivé si představit, co dokáže v play off! Lewandowski je v neuvěřitelné formě a zdá se, že dává více gólů, než začíná.

Až dosud se mu nepodařilo získat nejprestižnější individuální ocenění – Zlatý míč.

Lewandowski je velmi cílevědomý a pracovitý člověk. Nikdy se nevzdal, ani když v roce 2020 nebyla kvůli pandemii udělena cena Ballon d’Or. Ta sezóna byla nejlepší v Robertově kariéře – vyhrál všechny možné týmové tituly a odborníci ho jednomyslně označili za nejlepšího fotbalistu roku. Ale bohužel nikdy nedostal odměnu, kterou si zasloužil.

Navzdory tomu Lewandowski pokračuje ve vynikajících výkonech a pravidelně získává další prestižní individuální ocenění, jako je Zlatá kopačka a Fotbalista roku FIFA a UEFA. Je příkladem pro mnoho mladých fotbalistů a ukazuje, že tvrdá práce, odhodlání a týmová hra jsou klíčem k úspěchu.

Bude bojovat se světovými týmy o vstupenku na mistrovství světa

Robert Lewandowski je jednou z největších hvězd moderního fotbalu. Navzdory reprezentaci Polska, které pravděpodobně nikdy nevyhraje velký mezinárodní turnaj, zůstává Lewandowski lídrem a inspirací pro svůj národní tým.

Polská reprezentace rozhodně nepatří k oblíbencům velkých fotbalových fór. Lewandowski však dělá vše pro to, aby se jeho zemi na mistrovství světa a Evropy dařilo. Bílo-červení sice málokdy postoupí za základní skupinu, ale vždy bojují o vysoké výsledky.

Polsko bude muset příští rok bojovat s ruským týmem o vstupenku na mistrovství světa v Kataru. Za favorita v této konfrontaci je samozřejmě považován tým Lewandowského. Soupeře z Ruska by se ale nemělo podceňovat. Půjde o principiální a nekompromisní boj, ve kterém, chci věřit, zvítězí ten nejsilnější.

Proč se Robertu Lewandowskému nepodařilo přestoupit do Realu Madrid, přestože měl zájem?
Robert Lewandowski chtěl přestoupit do Realu Madrid, aby si splnil svůj sen, ale nedokázal se s tímto klubem dohodnout na podmínkách přestupu.
100%
Lewandowskiho agent Pini Zahavi mu v jednáních s Realem Madrid nedokázal pomoci, takže se mu nepodařilo do tohoto klubu přestoupit.
0%
Voted: 1