Útočník Barcelony a Polska Robert Lewandowski srovnával sebe a útočníka Paris Saint-Germain Kyliana Mbappého. I když Lewandowski uznal jejich kontrastní styly hry, zdůraznil společnou kvalitu, která z obou mužů dělá tak impozantní gólové hrozby.

„Kylian a já jsme různé typy hráčů,“ vysvětlil Lewandowski. „Ale není pochyb o tom, že je vždy nebezpečím, vždy hrozbou pro tým protivníků.“

Polský střelec, který má za sebou bohatou kariéru na nejvyšší úrovni, mluvil s respektem a obdivem ke svému pařížskému protějšku. Navzdory jejich konkurenčnímu soupeření tam byl základní tón kamarádství a vzájemného ocenění schopností toho druhého.

„Máme své vlastní jedinečné přednosti, které přinášíme do hry,“ pokračoval Lewandowski. „Ale na konci dne jsme oba venku a snažíme se dělat to samé – dávat góly a pomáhat našim týmům vyhrávat.“

V době, kdy světlo reflektorů často plodí nepřátelství mezi špičkovými hráči, Lewandowského odměřená slova slouží jako osvěžující připomínka vzájemného respektu, který může existovat i mezi největšími rivaly tohoto sportu. Jeho ochota uznat kvality Mbappého, aniž by snižovala jeho vlastní, vypovídá o míře pokory a sportovního ducha, která přesahuje bitvu o individuální ocenění.

Útočník Barcelony a Polska Robert Lewandowski

Lewandowski chválí Mbappého jedinečné vlastnosti před Euro 2024

„Kylian a já jsme docela odlišní hráči,“ uznal Lewandowski a jeho slova nesla tón opravdového respektu. „Není to typické číslo devět – raději využívá svou rychlost a není svázaný na jedné pozici.“

Útočník Barcelony namaloval svůj pařížský protějšek živým obrazem. „Kylian je rychlý, hbitý útočník, který dokáže změnit hru během okamžiku. Hrát proti němu je vždy výsada a naše setkání na Euru slibuje, že bude lahůdkou.“

Slova Lewandowského vyjádřila uznání za Mbappého jedinečný soubor dovedností a strhující podívanou, kterou jejich střet může poskytnout. Daleko od vyhrocené rétoriky, která někdy dominuje diskusím mezi špičkovými talenty, polská ikona mluvila s pocitem očekávání a obdivu.

Nadcházející turnaj Euro 2024 v Německu tyto dvě superhvězdy nepochybně opět přivede do centra pozornosti. Polsko, nalosované do skupiny D spolu s Francií, Nizozemskem a Rakouskem, bude mít práci. Ale pro Lewandowského je příležitost sdílet hřiště s Mbappém jednou z těch, které si musí vychutnat.

„Možná jsme různí hráči,“ uzavřel, „ale není pochyb o tom, že Kylian je vždy hrozbou, vždy nebezpečím pro opozici.“ V době, kdy jednotlivá ega mohou někdy zastínit sport, slouží Lewandowského odměřená slova jako osvěžující připomínka vzájemného respektu, který může existovat i mezi největšími soupeři hry.

Jak byste charakterizoval vztah Roberta Lewandowského a Kyliana Mbappého?
Vzájemně respektující a oceňující schopnosti toho druhého
100%
Soutěživé a postrádající vzájemný obdiv
0%
Voted: 1