Životní cesta Roberta Lewandowského, útočníka Bayernu, je plná úžasných faktů, o kterých ví jen málokdo. Přestože z nějakého důvodu nebyl tento talentovaný fotbalista uznáván jako nejlepší na světě, jeho příběh si zaslouží velkou pozornost.

Jméno Robert dostal z nějakého důvodu

Robertovi rodiče ukázali prozíravost tím, že svému synovi dali jméno Robert. Toto jméno je germánského původu a znamená „třpytící se slávou“. Lewandowského otec předvídal, že jeho syn dosáhne mimořádného úspěchu a bude se vyhřívat na slávě. Robert se narodil 21. srpna 1988 ve Varšavě. Jeho otec mu dal anglické jméno, což naznačuje, že v budoucnu bude Robert žít a pracovat v zahraničí.

Rodina je pro Roberta vším

Robert vyrostl v rodině, kde všichni milovali aktivní životní styl. V dětství vynikal v mnoha sportech – basketbal, volejbal, házená. Jeho matka Iwona byla hráčkou volejbalového týmu AZS Varšava a po ukončení kariéry se stala trenérkou. Krzysztofův otec byl také fotbalista a později se stal trenérem juda. Robert má sestru Milenu, která také hrála volejbal.

I výběr životního partnera souvisel se sportem – Anna, Robertova manželka, je bronzovou medailistkou z mistrovství světa v karate. Každý gól, který Robert vstřelí, je věnován svému otci, který zemřel v roce 2005. Pro Roberta rodina vždy byla a zůstává tou nejdůležitější věcí.

Obálka FIFA 15 v Polsku

Robert Lewandowski se stal tváří jedné z nejpopulárnějších fotbalových her na světě. V nové verzi fotbalového simulátoru Messi vede hodnocení hráčské oblíbenosti se skóre 93. Další je Lewandowski se skóre 92 a na třetím místě jsou Ronaldo, Mbappe, Neymar a Oblak se skóre 91.

Malý vzrůst není překážkou!

V mládí se Robert obával o svůj nízký vzrůst. První trenér Michal Herman řekl, že Lewandowski měl občas potíže s dosažením míče. Díky tvrdému tréninku ale tento problém překonal. Nyní je fotbalista vysoký 1,85 metru.

V březnu 2020 Robert a jeho manželka Anna věnovali milion eur na charitu. Kromě toho manželé pravidelně darují Zdravotnímu ústavu Children’s Memorial Health Institute ve Varšavě a jsou ambasadorem dobré vůle UNICEF. Svou slávu se snaží využít k pomoci potřebným.

Láska Roberta a Anny: Romantická cesta polského páru

Robert a Anna jsou skutečný pár plný lásky a vášně. Jejich příběh začal v roce 2007, kdy se jako studenti setkali na semináři na Varšavské škole vzdělávání a sportu. Okamžitě mezi nimi vzplanula jiskra a začali spolu chodit, navzdory vzdálenosti – Anna žila v Polsku a Robert hrál fotbal v Německu.

Jejich vztah je plný kreativity a energie. Mladí, krásní a atletičtí, vždy přitahují pozornost novinářů svou stylovou a zářivou image. Robert je slavný fotbalista a Anna je profesionální karatistka a osobní trenérka. Společně ztělesňují skutečný příběh Bonnie a Clyda naší doby.

V roce 2013 se Robert a Anna vzali. O čtyři roky později, v roce 2017, se jim narodila dcera Clara a v roce 2020 druhá dcera Laura. Tato milující rodina inspiruje všechny kolem sebe vášní, obětavostí a štěstím, které sdílejí s ostatními.

„Svalnatý šampion“

Bývalý týmový kolega Roberta Lewandowského z Borussie Dortmund, Nuri Sahin, mu dal přezdívku „The Body“ pro jeho atletickou a silnou postavu.

Rekordní hattrick a pět gólů za devět minut

V roce 2015 nastoupil Lewandowski jako náhradník ve druhém poločase proti Wolfsburgu a vstřelil pět branek za neuvěřitelných devět minut, čímž vytvořil rekord Bundesligy za nejrychlejší hattrick. Tento fenomenální nárůst výkonu byl nejpůsobivějším úspěchem útočníkovy kariéry.

Dezert jako začátek jídla

Robert Lewandowski má velmi neobvyklý přístup k výživě – svá jídla začíná dezertem, obvykle sušenkami. Teprve poté přejde k hlavním chodům, jako je rýže, pohanka, maso nebo ryba, a jídlo zakončí salátem nebo polévkou. Podle jeho názoru tento řád pomáhá tělu lépe zpracovat různé složky potravy, aniž by jej přetěžoval současným příjmem sacharidů a bílkovin.

Šampionka a její koníčky

Anna je úžasná žena, která se karate věnuje od dětství. Narodila se 7. září 1988 v polské Lodži a od mládí prokazovala neuvěřitelné schopnosti v tomto sportu. Již v roce 2008 získala Anna svou první medaili a to byl jen začátek její vynikající sportovní kariéry.

V průběhu let byla Anna schopna dosáhnout obrovského úspěchu. Její sbírka obsahuje 3 medaile z mistrovství světa, 6 ocenění z mistrovství Evropy a dokonce 29 medailí z polských národních šampionátů. To je impozantní úspěch pro každého sportovce!

Anna ale není jen velká šampionka. Je to také hluboce vzdělaná osoba. V roce 2012 úspěšně obhájila doktorskou disertační práci na Akademii tělesné kultury a získala titul PhD. A v roce 2020 se stala i specialistkou na výživu.

Nyní Anna využívá své znalosti k tomu, aby pomáhala lidem vést zdravý životní styl. Na Instagramu provozuje blog s názvem „Healthy Plan from Ann“, kde sdílí užitečné tipy ohledně stravy a zdraví. To je opravdová inspirace pro každého, kdo si chce zlepšit fyzickou i psychickou pohodu.

Anna je zářným příkladem toho, jak vytrvalost, talent a hluboké znalosti dovedou člověka k vynikajícím výsledkům v různých oblastech. Srdce fanoušků si získává nejen svými sportovními úspěchy, ale také odhodláním, inteligencí a chutí pomáhat druhým.

Jaká byla motivace Roberta Lewandowského při výběru životního partnera?
Robert vybral Annu jako životní partnerku, protože je bronzovou medailistkou z mistrovství světa v karate, což odpovídá Robertovu aktivnímu životnímu stylu.
100%
Robert vybral Annu jako životní partnerku, protože se potkali jako studenti na škole a mezi nimi okamžitě vznikla jiskra, navzdory vzdálenosti mezi Polskem a Německem, kde Robert hrál fotbal.
0%
Voted: 1